MENU

Слідчому судді Свалявського районного суду Закарпатської області

Заявник (потерпілий): Нестерчук Іван Іванович

89300, Закарпатська обл., м.Свалява, вул.Головна,1

 

Представника: Чундак Маріанни Володимирівни

89300, Закарпатська обл., вул.Головна, 33, каб.6

Тел.0990000000

Особи, яким заявлено відвід:

Слідчий суддя Свалявського районного суду Закарпатської області

Панасович А.Ю.

89300, Закарпатська обл.,  м.Свалява, вул.Духновича,2

По справі № __________________

                               

 ЗАЯВА
про відвід слідчого судді

 13.06.2013 р. потерпілим було подано до Свалявського РВ УМВС України заяву про вчинення щодо нього злочину – завдання тілесних ушкоджень.

Дану заяву було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження №12012070150000200 за попередньою кваліфікацією ч.1 ст.122 КК України.

Нами було подано до Свалявського районного суду заяву про відвід прокурору  Свалявського району Закарпатської області Прокопенку Василю Федоровичу. Дана справа перебуває у провадженні судді Панасович А.Ю.

 

Потерпілий вважає за необхідне заявити відвід судді Панасович А.Ю., так як недовіряє йому,так як він є близьким другом прокурора та самого підозрюваного в даній справі. За таких обставин суддя не може здійснювати неупереджено розгляд заяви про відвід прокурора у кримінальному провадженні.

Згідно ст.75 КПК України слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні за наявності обставин, які викликають сумнів у його неупередженості.

Згідно ст.80 КПК України за наявності підстав, передбачених статтями 75-79 цього Кодексу, слідчий суддя, суддя, присяжний, прокурор, слідчий, захисник, представник, експерт, спеціаліст, перекладач, секретар судового засідання зобов’язані заявити самовідвід.

За цими ж підставами їм може бути заявлено відвід особами, які беруть участь у кримінальному провадженні.

Заяви про відвід можуть бути заявлені як під час досудового розслідування, так і під час судового провадження.

Заяви про відвід під час досудового розслідування подаються одразу після встановлення підстав для такого відводу. Заяви про відвід під час судового провадження подаються до початку судового розгляду. Подання заяви про відвід після початку судового розгляду допускається лише у випадках, якщо підстава для відводу стала відома після початку судового розгляду.

Відвід повинен бути вмотивованим.

Згідно ст. 81 КПК України у разі заявлення відводу слідчому судді або судді, який здійснює судове провадження одноособово, його розглядає інший суддя цього ж суду, визначений у порядку, встановленому частиною третьою статті 35 цього Кодексу. У разі заявлення відводу одному, кільком або всім суддям, які здійснюють судове провадження колегіально, його розглядає цей же склад суду.

Усі інші відводи під час досудового розслідування розглядає слідчий суддя, а під час судового провадження — суд, який його здійснює.

При розгляді відводу має бути вислухана особа, якій заявлено відвід, якщо вона бажає дати пояснення, а також думка осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні. Питання про відвід вирішується в нарадчій кімнаті вмотивованою ухвалою слідчого судді, судді (суду). Заява про відвід, що розглядається судом колегіально, вирішується простою більшістю голосів.

Якщо повторно заявлений відвід має ознаки зловживання правом на відвід з метою затягування кримінального провадження, суд, який здійснює провадження, має право залишити таку заяву без розгляду. Згідно ст.82 КПК України у разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) слідчого судді кримінальне провадження передається на розгляд іншому слідчому судді.

У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді, який здійснює судове провадження одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею.

У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) одного чи кількох суддів із складу суду або всього складу суду, якщо справа розглядається колегією суддів, справа розглядається в тому самому суді тим самим кількісним складом колегії суддів без участі відведених суддів із заміною останніх іншими суддями або іншим складом суддів.

Слідчий суддя, суддя (судді), на розгляд яких передається кримінальне провадження або справа, визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 35 цього Кодексу.

Якщо після задоволення відводів (самовідводів) неможливо утворити новий склад суду, то вирішується питання про передання кримінального провадження до іншого суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до вищевикладеного, керуючись ст. 80 КПК України,

ПРОСИМО:

 задовольнити заяву про відвід слідчому судді Свалявського районного суду Закарпатської області Панасовичу А.Ю.

 

Додаток:

  1. Копія заяви про вчинення злочину від 13.06.2013 р.
  2. Копія повідомлення про внесення заяви до Єдиного реєстру.
  3. Докази перебування у дружніх стосунках.
  4. Копія договору про надання правової допомоги.
  5. Копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.
  6. Копія ордеру на ведення справи.

 

____ ____________ 2013 р.

Представник Нестерчук І.І., адвокат                                       ____________/М.В.Чундак