MENU

Апеляційний суд Закарпатської області

 

Підозрюваного Пилипенко Петра Васильовича

89300, Закарпатська обл., м.Свалява,

вул.Петрова,буд.30, кв.33

Інші засоби зв’язку відсутні

 

Захисника підозрюваного, адвоката

Чундак Маріанни Володимирівни

89300, Закарпатська обл.,

вул.Головна, 35, каб.5

Тел.0996327000

 

АПЕЛЯЦІЙНА СКАРГА

на ухвалу Свалявського районного суду Закарпатської області від 30.04.2013 р. по справі №306/0000/13-к

Свалявським районним судом Закарпатської області 30.04.2013 р. оголошено ухвалу по справі №306/0000/13-к про обрання запобіжного заходу – тримання під вартою. Даною ухвалою вирішено застосувати до Пилипенко П.В. запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

 

Ми вважаємо, що даний запобіжний захід є занадто суворим та до підозрюваного слід було б застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

В клопотанні про обрання запобіжного заходу вказано, що підозрюваний намагатиметься уникнути притягнення до кримінальної відповідальності та може переховуватись від органів досудового розслідування, продовжувати злочинну діяльність, що підозрюваний був раніше судимий.

Однак, підозрюваний не має на меті уникати кримінальної відповідальності, так як вину свою у вчиненні злочинів не визнає. Таким чином немає підстав вважати, що він продовжуватиме злочинну діяльність, так як злочинів він не вчиняв.

Водночас, підозрюваний є приватним підприємцем, має постійне місце роботи та проживання, стабільний дохід, хоча раніше і був судимий, проте нових злочинів не вчиняв та до цього часу його не підозрювали у вчиненні злочину.

За вчинений раніше злочин він повністю поніс покарання та сторона обвинувачення не може обґрунтовувати своє клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою тим, що підозрюваний  вже раніше був судимим.

Крім того, в клопотанні про обрання запобіжного заходу було вказано, що підозрюваний  у денний час вчиняв злочини. Проте, підозрюваний стверджує, що в цей час він працював та був на роботі, а тому у денний час не міг вчиняти тих злочинів, в яких його підозрюють.

Також підозрюваний стверджує, що не намагатиметься переховуватись, а сприятиме слідству у з’ясуванні обставин даної справи, так як особисто зацікавлений в тому, щоб дана справа чимшвидше закінчилась та він міг продовжувати спокійно жити далі і займатись підприємницькою діяльністю.

Крім цього, підозрюваний вважає, що його судимість є погашеною і він визнається таким, що не мав судимості.

Згідно ст.89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються особи,  засуджені  до  позбавлення  волі  або  основного покарання  у  виді  штрафу за злочин середньої тяжкості, якщо вони протягом  трьох  років  з  дня  відбуття  покарання  (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.

Згідно ст.90 КК України строки погашення судимості  обчислюються  з  дня  відбуття основного і додаткового покарання.

Так як він відбув покарання та строк для погашення судимості минув, він вважається таким, що не має судимості.

Згідно ст.395 КПК України апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді може бути подана протягом п’яти днів з дня її оголошення.

Згідно ст.407 КПК України за наслідками апеляційного розгляду за скаргою на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати ухвалу повністю чи частково та ухвалити нову ухвалу.

Згідно ст.176 КПК України запобіжним заходом також є особисте зобов’язання.

Згідно ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов’язків, а також запобігання спробам:

1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;

2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;

3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;

4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;

5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.

Згідно ст.178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов’язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі:

1) вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;

2) тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується;

3) вік та стан здоров’я підозрюваного, обвинуваченого;

4) міцність соціальних зв’язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців;

5) наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання;

6) репутацію підозрюваного, обвинуваченого;

7) майновий стан підозрюваного, обвинуваченого;

8) наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого;

9) дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше;

10) наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення;

11) розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.

Згідно ст.179 КПК України особисте зобов’язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов’язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов’язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.

Підозрюваному, обвинуваченому письмово під розпис повідомляються покладені на нього обов’язки та роз’яснюється, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру мінімальної заробітної плати до 2 розмірів мінімальної заробітної плати.

Контроль за виконанням особистого зобов’язання здійснює слідчий, а якщо справа перебуває у провадженні суду, — прокурор.

Згідно ст.396 КПК України якщо особа не бажає брати участь у апеляційному розгляді, вона зазначає це в апеляційній скарзі.

Підозрюваний бажає брати участь у апеляційному розгляді скарги, так як особисто прагне пояснити суду помилковість висновків суду першої інстанції щодо обрання до нього такого суворого запобіжного заходу та просить викликати його в судове зсідання.

Відповідно до вищевикладеного, керуючись ст.ст.395, 396, 398 КПК України,

 

ПРОСИМО СУД:

  1. Постановити ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
  2. Скасувати ухвалу Свалявського районного суду Закарпатської області від 30.04.2013 р. по справі №306/0000/13-к про обрання запобіжного заходу – тримання під вартою та ухвалити нову, за якою обрати до підозрюваного Пилипенко Петра Васильовича запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

 

Додаток :

  1. Копія доручення.
  2. Копія ордеру.

 

___ ______________  2013 р.

Підозрюваний                                                        ____________/П.В.Пилипенко

Захисник                                                                 _____________/М.В.Чундак