MENU

Апеляційний суд Хмельницької області 
(поштовий індекс, адреса)

Адвоката Коваля О. Г. 
(свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 000 від 04.01.2002 р. поштовий індекс, адреса, телефон), представника потерпілої Климко І. С. за обвинуваченням Іванова І. 1. — цивільного відповідача у кримінальному провадженні № 0/0000/0000/2012 за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України

ЗАПЕРЕЧЕННЯ 
на апеляційну скаргу

25.12.2012р. Славутським міськрайонним судом Хмельницької області розглянуто кримінальне провадження № 0/0000/0000/2012 на 10.12.2012 р. за обвинуваченням Іванова І. І. в тому, що він після розпиття спиртних напоїв, близько 01-ї години 30 хвилин — 01-ї години 45 хвилин 27.10.2012 р. разом з жителями села Пашуки Славутського району Хмельницької області прийшов з центру цього села. для участі в бійці з жителями села Марачівка та неповнолітніми Климком П. В. та Рогожком С. М. 
Під час бійки, яка відбулася на проїжджій частині вулиці Пушкіна біля сільського клубу в місці примикання другорядної дороги, що веде на територію місцевого сільськогосподарського підприємства, Іванов І. І. завдав неповнолітньому потерпілому Климку П. В., не менше двох ударів штахетиною по голові, чим спричинив тяжке тілесне ушкодження у вигляді черепно-мозкової травми важкого ступеня, яке призвело до його смерті між четвертою та шостою годинами тієї ж доби. 
Вироком суду Іванов І. І. визнаний винним за ч.2 ст. 121 КК України і засуджений на 9 років позбавлення волі. Також задоволено цивільний позов потерпілої Климко І. С. та стягнуто стягнути з Іванова І. І. на користь Климко І. С. 200 000 грн. моральної шкоди, 8 172 грн. 21 коп. витрат на поховання, та З 000 грн. витрат на правову допомогу. 
На рішення суду про задоволення цивільного позову засудженим 27.12.2012 р. подано апеляційну скаргу, у якій він стверджує, що задоволення цивільного позову є безпідставним — не підлягають стягненню витрати на поминальний обід в сумі 4108 грн. 80 коп. та на придбання золотої каблучки для померлого вартістю 700 грн., бо не є витратами на поховання в розумінні ст. 1201 ЦК України, не обґрунтовано належним чином і розмір стягнутої на користь потерпілої моральної шкоди в сумі 200 000 грн. та витрати на правову допомогу адвоката в розмірі 3000 грн. 
Вважаємо, що вимоги, викладені в апеляційній скарзі є нічим не обґрунтованими, тому вона не підлягає задоволенню. 
Цивільний позов потерпілої Климко І. С. про стягнення з засудженого матеріальної та моральної шкоди, а також витрат на правову допомогу адвоката вирішений судом відповідно до вимог чинного цивільного та кримінально-процесуального законодавства. 
Витрати, понесені на поховання, в тому числі на ритуальні послуги та обряди, які проведені з дотриманням певних місцевих звичаїв та традицій, серед яких поминальний обід та придбання золотої каблучки підтверджено належними доказами. 
При визначенні розміру моральної шкоди, яка підлягає стягненню з засудженого на користь потерпілої, у повній мірі враховано глибину та тривалість перенесених нею страждань, викликаних безповоротною втратою неповнолітнього сина, що проживав разом з нею, та пов’язані з цим невиправні зміни звичних життєвих обставин. 
Обґрунтовано також вирішено питання щодо стягнення із засудженого витрат, понесених потерпілою у зв'язку з оплатою правової допомоги адвоката, що підтверджується відповідною угодою про надання правової допомоги, а їх розмір відповідає кількості та тривалості судових засідань під час провадження. 
У зв’язку з викладеним вище, керуючись ст.ст. 393, 402 КПК України, 
                                                                                                  ПРОШУ: 
Залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення Славутського міськрайонного суду Хмельницької області від 25.12.2012 р. — без змін.

28 грудня 201_ р.